25 lis Brak komentarzy admin Bez kategorii , ,

To nie prawda, że zakupy poprawiają humor tylko kobietom. Zakupy to doskonały sposób na poprawienie humoru całej rodzinie. Co więcej, jest to czas, który pozwala oderwać się od codziennych obowiązków i pobyć po prostu w rodzinnym gronie. Warto więc podejść do niego, jak do okazji i dobrze go zaplanować.
Przed zakupami dobrze jest zaplanować sobie dzień wolny. Presja, że tego dnia trzeba jeszcze coś zrobić, może popsuć atmosferę i z pewnością nie będzie niczemu służyć. Wszyscy będą wtedy nerwowi a i nawet najfajniejsze sklepy nie będą cieszyć. Podczas zakupów wszyscy powinni być odprężeni. Tylko wtedy taki sposób na rodzinne spędzenie czasu ma sens. Zakupami warto się delektować, choćby dotyczyły one błahych rzeczy i były naprawdę skromne.

A gdzie warto się wybrać? Doskonałym miejscem są bez wątpienia galerie handlowe. Każdy z rodziny ma zapewne miejsce, w którym najchętniej wydałby pieniądze. I wszystkie te miejsca najczęściej znaleźć można w jednej galerii. Sklepy położone bardzo blisko siebie pozwalają zaoszczędzić dużo czasu, jeśli chodzi o przemieszczanie się. Wystarczy chwila, aby z ulubionej drogerii mamy dostać się do sklepu z grami, które kochają dzieciaki. Dwa kroki dalej jest też sklep ze sprzętem RTV, czy nowinkami technicznymi, za którymi z kolei przepadają mężczyźni. Wszystko tak naprawdę jest na wyciągnięcie ręki.

W tym miejscu pojawia się jednak pytanie, czy lepiej jest każdego wysłać do jego ulubionego sklepu, czy może lepiej wszystkie sklepy odwiedzić razem. W przypadku rodziny ta druga opcja wydaje się rozsądniejsza. I to nie dlatego, że trzeba uczyć się poświęcenia dla drugiej osoby. Wspólne oglądanie tego, co interesuje innych pozwala do nich się zbliżać. Tak często ludzie są dziś obok siebie, a nie wiedzą o sobie niemal nic. Co więcej, tak często nie znają swoich zainteresować, czy pasji. A te mogą stać się w przyszłości choćby inspiracją, aby kupić jakiś ciekawy prezent.

A ile warto przeznaczyć na wspólne zakupy? Tak naprawdę na to pytanie nie ma jednak konkretnej odpowiedzi. Pieniądze nie są tutaj bowiem najważniejsze. Może bowiem być tak, że najlepsze zakupy to będą te, gdy po przejściu dziesiątek sklepów, rodzina wyda pieniądze jedynie na wspólną pizzę. Bez sensu jest też kupowanie czegoś na siłę. Sens natomiast ma bez wątpienia spędzenie czasu na zadawaniu sobie pytań, poznawaniu się jeszcze lepiej, interesowaniu się sobą nawzajem. I wbrew pozorom dotyczy to także zakupów internetowych. W dobie pandemii, gdy tak wiele sklepów jest zamkniętych, wiele osób kupuje online. Czemu by więc nie wykorzystać tego czasu? Czemu by nie zrobić dnia rodzinnych zakupów przeplatanych pytaniami o czym marzymy, czy co jest dla nas naprawdę ważne.

Sklepy to miejsca, gdzie warto chodzić rodzinnie. Wspólnie podejmowane decyzje, czy okazjonalne rozmowy to okazje, by zbliżać się do siebie. Wykorzystanie ich to bez wątpienia mądrość. Dobrze więc zastanowić się, czy w tak prozaicznych czynnościach nie tkwi może klucz do rodzinnego szczęścia, o którym każdy marzy.