14 paź Brak komentarzy admin Bez kategorii , ,

Organizacja imprez jest ciekawym doświadczeniem, może być traktowana jako forma zarobkowa ale też zwyczajnie jako dobra zabawa.

Chociaż organizowanie imprez może przysporzyć wielu zmartwień i presji dla osoby, która podjęła się tego wyzwania – coraz więcej osób decyduje się na samozwańczą organizacje. Duże firmy korzystają z doświadczonych firm organizatorskich, ze względu na dużą ilość osób w firmie,brak pracowników,którzy byliby chętni do tego zadania lub zwyczajnie z wygody. Zapłacimy – oni zrobią wszystko za nas- brak zmartwień,wspomnianej presji. Łatwo i wygodnie.

Ale jednak jeśli już zdecydujecie się na samotną wędrówkę w otchłań organizowania np imprezy firmowej to przyda się Wam na pewno kilka wskazówek. Od czego zacząć? Co zrobić? Jaką kwotę na to przeznaczyć?

Postaramy się odpowiedzieć Wam na te nurtujące pytania i obiecujemy,że Wasza impreza na pewno będzie niezapomniana bez żadnych wpadek!

Zacznijmy od ustalenia priorytetów!

Ile będzie osób,czy zapraszamy z osobami towarzyszącymi? – wiadomo,że nie wynajmiemy dla 3-4- osób sali weselnej. Odnośnie ilości osób musimy dowiedzieć się najprędzej- to pozwoli nam wybrać sale,miejsce spotkania.

Gdy już wiemy ile będzie osób – rozglądamy się za restauracją!
Fajnie jeśli klimat restauracji nie przypomina zgiełku codziennego biura. Ma być klimatycznie. Restauracje zazwyczaj mają jakieś swoje dekoracje więc z tym nie będzie raczej problemu. Jeśli jednak chcemy zrobić to z impetem i bez artykułów restauracyjnych,które są na każdym przyjęciu u nich- zorganizujmy je sami. Kwiatków nigdy nie za dużo, jak i balonów i świec.

Jeśli znajdziemy inne miejsce niż restauracja musimy znaleźć firmę cateringową,która przygotuje minimum 2 rodzaje jedzenia (ludzie lubią mieć wybór)

Jeśli mamy już salę i termin – możemy wysyłać zaproszenia.

Te w formie papierowej, które przynosi listonosz lub wręczamy je osobiście są zawsze lepsze niż wysyłanie ich w formie elektronicznej- nie róbcie tego! na zaproszeniu Można również uwzględnić dress-code jaki będzie obowiązywał na imprezie. Przebieranki zawsze są fajne, można też wtedy ustalić konkurs na najlepsze przebranie. Jest wiele zabaw,które pomogą nam się dobrze bawić,otworzyć na naszych pracowników. Słynne krzesełka,przeciąganie liny sprawdzą się zawsze.

Fajnie jest zorganizować wiele konkursów z nagrodami. Można również zrobić małe chwalenie kogoś przy wszystkich np „najlepszym pracownikiem w tym roku zostaje…” Każdy lubi być chwalony,może jakieś medale? Muzyka jest bardzo ważna na imprezach. Każdy lubi potańczyć, jest to sposób na przełamanie bariery.

Co z tymi osobami towarzyszącymi? – zawsze fajnie je zaprosić ponieważ wtedy firma wykazuje pewną inicjatywę, chęć poznania żony,męża,dziewczyny,chłopaka pracownika.

Ale pytanie! Skąd na to wziąć pieniądze?

Jeśli firma jest duża – myślę, że nie będzie z tym problemu.

Jeśli jednak jest brak środków na taką imprezę można zrobić zwykłą zrzutkę. Każdy pracownik daje jakąś kwotę, może można by zaoszczędzić na napojach, dlatego każdy przynosiłby swoje?

Sposobów jest dużo, ważne żeby je znajdywać.